KKHTÜTD Basın Açıklaması

KKHTÜTD Basın Açıklaması
  • Duyuru
  • 22/02/2021
Basın Açıklaması

Sivil Toplum Kuruluşlarına

AÇIK ÇAĞRI

Bir Yanından Biz Tuttuk Bir Yanından Siz Tutun



Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçilerinin derneği , TUTDER içinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde Sosyal Yardım Dayanışma Platformu oluşturarak, Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla Dernek üyelerinin hazırlamış olduğu 70.000 parçadan oluşan gıda ve temizlik ürünlerini ihtiyaçlı kişilere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Hedefimiz bu zor günlerde sadece gıda ve temizlik ürünlerini ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak değildir. Hedefimiz bu alanda dayanışma ve işbirliği modeli geliştirerek hem zor durumda olan insanlarımızın yanında durmak hem de Sivil Toplum Kuruluşlarımızın kapasite artırımına katkı vermektir.

Hedefimiz ileride yapılacak yeni projelerimize temel oluşturacak Sivil Toplum Dayanışma ruhunu canlandırmaktır.

Hedefimiz ihtiyaçlı insanlarımızın yanında durarak, halkımızın geleneğinde bulunan toplumsal dayanışmamızı güçlendirmektir.

Hedefimiz ihtiyaçlı bireyler ve ailelerle gönüllü olarak çalışan sivil toplum kuruluşlarını bir platformda buluşturarak, dernek üyelerimizin yapmış oldukları bağışları ihtiyacı olan insanlarımıza ulaştırmaktır.

TUTDER gerek içinde bulunduğumuz gerekse gelecekte ulaşacağımız durumdan Birlikte Sorumlu olduğumuz ve olacağımız inancıyla; kendimiz, çocuklarımız ve gelecek nesiller için şimdiden birlikte çalışmamız gerektiğine inanmakta ve buna bağlı olarak çeşitli etkinlikler, eylemler ve kampanyalar düzenlemeyi hedeflemektedir.

İnsanlar arasında farklılıkları gözetmeden fırsat eşitliğini sağlayan düzene varmak hedefiyle ilk adımımızı Sosyal Yardım Dayanışma Platformu  projesiyle atmış olduk. Biz güçlerimizi birleştirerek daha etkin olabilmek için bu adımı attık.

“Bir yanından biz tuttuk. Bir yanından siz tutun” sloganıyla başlattığımız projemize katılarak yardıma muhtaç aile ve/veya bireylerle yönelik çalışmaları olan sivil toplum örgütlerini bizlerle temas etmeye davet ederiz.

Sivil Toplum Kuruluşları bizlere web sayfamız www.tutder.org proje sayfamız www.birliktesorumluyuz.org veya Facebook sayfamız www.facebook.com/tutderorg üzerinden ulaşabileceği gibi proje ve Facebook sayfalarımızda bulunan 0548 843 0525 no’lu Whatsapp telefon hattımızdan mesaj atarak ulaşabilirler.

Bizlerle çalışmak isteyen Sivil Toplum Kuruluşlarının 0548 843 0525 no’lu Whatsapp hattımıza kuruluşlarının ismini ve onlara ulaşabileceğimiz telefon numaralarını bırakmaları bu aşamada yeterli olacaktır.

Birlikte Sorumluyuz  sloganı yola çıkan TUTDER kendi sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırken, proje sloganı olarak seçtiğimiz “Bir yanından biz tuttuk. Bir yanından siz tutun” çağrısıyla da tüm ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarını ihtiyaçlı insanlarımıza yardım amacıyla bir ucundan tutmaya davet eder.

TUTDER Yönetim Kurulu adına

Bertan Özberkman

Başkan

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/birliktesorumlu/public_html/footer.php on line 63